zabieg Reiki na temat:

Kundalini

Czakry i Meridiany

czakra Korony

Czakra Brwiowa (trzecie oko)

czakra Gardła

czakra Serca

Splot Słoneczny

czakra Sakralna

czakra podstawy

Kontakt

Wejście do Matrixa czyli - jak być Świadomym.

Wejście do Matrixa czyli jak być Świadomym

Umysł\Ciało - Odżywianie

Wszyscy znamy (prawdopodobnie) piramidę pokazującą co i ile czego spożywać aby być zdrowym. Taki podział i proporcje wpływają na nasze zdrowie. Czyli, jedząc mało tłuszczu a dużo roślin rzadziej chorujemy.

Patrząc odrobinę dalej - ciało jest nierozerwalnie połączone z umysłem. I jego funkcjonowaniem. Tak więc ta "piramida" wpływa również na stan umysłu. Oczywiście, są jeszcze różne poboczne diety - jak np. Ayurwedyjska czy chińska - pięciu przemian, gdzie zasady są trochę inne ... Ale te sposoby odżywiania również wpływają na ciało i umysł.

Więcej na temat związku żywności, spożywania jej i w efekcie - zachowań, czyli połączeniu umysł-ciało gdzie podstawą jest układ pokarmowy można przeczytać w wielu publikacjach.

Piramida, przedstawiona poniżej składa się z innych elementów - ze sposobów odżywiania ujętych bardziej "globalnie" i mających źródło nie w fizyczności i chęci bycia zdrowym, ale w duchowości i świadomości wyższej.

I trochę moich przemyśleń na ten temat:
Człowiek należy do świata materii i energii. Jest pomostem łączącym jedno i drugie. Dlatego ważne jest jak się odżywiasz. Nie tylko to, jaki skład chemiczny ma pożywienie, czy jest zdrowe, ekologiczne czy zatrute związkami chemicznymi lub zniekształcone przez modyfikacje genetyczne.
Rozprzestrzeniający się ruch w kierunku zdrowego odżywiania się: upraw ekologicznych, produkcji żywności ekologicznej, ogólnej mody na ekologię jest prawdopodobnie początkiem jest bardzo ważny, ponieważ niesie za sobą możliwość zmiany na szeroką skalę - dociera do każdego.

Motywacja do zmiany diety jest różna - choroba, moda na jakąś dietę, pozbycie się nadwagi, zyskanie większej masy ciała itd... To są powody zewnętrzne, do których niejako zmusza nas sytuacja. To może być początek nowej drogi - rozwoju wewnętrznego i pierwszym krokiem do nowej jakości życia.

Efekt jo jo - dotyczy nie tylko diety związanej z odchudzaniem. Dotyczy każdego działania, które nastawione jest na cel.  Przechodzisz na wegetarianizm, bo taka jest moda, twoi znajomi są wegetarianami, powstają nowe restauracje wegetariańskie i chodząc do czujesz się cool. To samo dotyczy odchudzania, choroby i zdrowienia. Chcesz być zdrowy - stosujesz dietę, choroba ustępuje, więc metodą małych kroczków zaczynasz wracać do starych nawyków. Im bardziej zewnętrzna motywacja - tym szybszy efekt jojo. Dlatego większość diet jest nieskuteczna lub skuteczna przez jakiś czas.

Każdy z nas zna piramidę zdrowego odżywiania, która zawiera ilościowe (a za tym jakościowe) proporcje żywności. A teraz wyobraź sobie taką piramidę, na szczycie, której jest - odżywianie praną: ·····W Internecie po wpisaniu w wyszukiwarkę słów pt. Odżywianie praną można znaleźć wiele różnych filmów, stron, artykułów na ten temat, włącznie z hasłami "jeść światło" czy "chcesz żyć - nie jedz".

Może słowo antyreklamowe:
Jakiś czas temu kobieta zmarła, ponieważ zaczęła odżywiać się praną po przeczytaniu książki, której autorką była znana na całym świecie propagatorka tej "diety". To taki zimny prysznic dla uzmysłowienia sobie, że to nie jest zaprzestanie słodzenia herbaty czy jedzenia mięsa. Zresztą - jeśli chodzi o wegetarianizm - częstą argumentacją przeciwników, (czyli lubiących mięso) jest to, że rośliny nie zawierają wszystkich potrzebnych dla organizmu składników.

Wszystkie argumenty są prawdziwe i fałszywe jednocześnie, ponieważ cała kwestia polega motywacji, a bardziej właściwie - świadomości stosującego daną "dietę". W cudzysłowie, ponieważ słowo dieta, jak każde inne słowo oddziela to, co wyraża od całości. Nawet "sposób odżywiania" nie oddaje pojęcia. Jest to sposób postrzegania - związany nie tylko ze sferą materialną - ale również i przede wszystkim duchową/energetyczną.

Im bardziej rozwijamy się duchowo, tym większy związek z naturą odczuwamy. Poszerzając i pogłębiając swoje zrozumienie oraz odczuwanie sił, energii wszechświata, i tego, że jesteśmy ich częścią, zmienia się nasza świadomość, kim i czym jesteśmy. Krok po kroku przechodzimy od wszystkożerności do wegetarianizmu, weganizmu, witarianizmu, odżywiania się samą wodą aż do prany, czyli odżywiania energią/światłem (można to różnie nazwać). Pobieramy tą energię nie tylko poprzez oddech, ale również poprzez skórę - każdą komórką ciała.

Do przejścia na inne poziomy odżywiania musimy być przygotowani. W przeciwnym razie możemy sobie szkodzić, ponieważ bez rozwinięcia sfery duchowej, która z kolei przygotuje ciało, organizm - ten nie będzie potrafił "odebrać" i przyswoić nowego rodzaju pożywienia. A tym bardziej jego braku.

Zmiana diety ma związek z naszymi potrzebami. A dokładniej z ich brakiem. Czyli nie tyle czuję potrzebę zrobienia czegoś w świecie fizycznym ile, nierobienia w duchowym/energetycznym. Na tym polega cały wzrost duchowy, o którym mówią wszystkie całościowe systemy postrzegania zawierające wiedzę (opis całości) plus drogę do pojęcia tego (ogarnięcia przez jednostkę).

Czy można żyć bez jedzenia lub inaczej - czy można odżywiać się praną. Obejrzyj ciekawy film na ten temat > Odżywianie Praną. Być może jest to możliwe. Być może po czasie wielkiego żarcia jakie w tej chwili można zobaczyć wokół - nie skończymy, jako ludzkość w męczarniach z obrazu Felliniego. Być może nawet przejdziemy na dietę, która będzie nieinwazyjna dla wszystkich wokół nas - włączając w to rośliny.

Pozdrawiam serdecznie
Beata Fabijańska